English

MGH - TEB Portföy Mutlak Getiri Hedefli Hisse Senedi Serbest Fon (HSYF)

Farklı yatırımcı ihtiyaçlarına yönelik geniş fon yelpazesi

Fon yöneticilerinin analiz ve öngörüleri doğrultusunda seçilen hisse senetlerinin BIST endeksi getirisi üzerine yarattığı ek getiriyi VIOP Endeks kısa
pozisyonundan kazanılan içsel getiri ile birleştirip mevduat üzeri getiri yaratmaktır. 
Fon Kodu
MGH
Fon Birim Fiyatı
Risk Değeri
1
2
3
4
5
6
7
İşlem Saatleri (Başlangıç-Bitiş Saati)
09:00 - 13:15
Fon Satın Al Fon Satın Al
Fon Bilgilendirme Tablosu
Fon İhraç Tarihi
Fon Toplam Değeri *
Fon Birim Fiyatı
Fon Yönetim Ücreti (Yıllık)

Fonun Karşılaştırma Ölçütü

* Tarihi İtibarıyla

Varlık Dağılım Tablosu *

Fonun Karşılaştırma Ölçütü

* Tarihi İtibarıyla

Fon Bilgileri
İlk Tarih
Son Tarih
Fon Fiyatı
-
-
Fon Getiri
-
-
Karşılaştırma Ölçütü Getiri
-
-
İlk Tarih (Fon Kuruluş Tarihi):
Güncel Tarih (Bugün):
Performans
Seçili Filtreler
Filtreleri Temizle
Haftalık
Aylık
3 Aylık
6 Aylık
Yıllık
YBB*

*Yılbaşından bugüne getirileri göstermektedir. Yılbaşından sonra kurulan fonlar için getiriler kuruluştan itibaren gösterilmektedir.

**Fonun geçmiş dönemlere ilişkin getirisi gelecek dönemlerin getirisi için herhangi bir gösterge olamaz.

Halka Arz tarihinden itibaren kaydedilmiş fon fiyat değişimleri listeleniyor. Tarih aralığı ya da dönem seçerek farklı tarihlerdeki fiyat değişimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Tarih
Fon Fiyatı
Fon İzahnamesi
Fon İzahnamesi
PDF Görüntüle List Arrow
Yatırımcı Bilgi Formu
Yatırımcı Bilgi Formu
PDF Görüntüle List Arrow
Fon’un ana yatırım stratejisi, fon yöneticilerinin analiz ve öngörüleri doğrultusunda seçilen hisse senetlerinin BIST endeksi getirisi üzerine yarattığı ek getiriyi VIOP Endeks kısa pozisyonundan kazanılan içsel getiri ile birleştirip mevduat üzeri getiri yaratmaktır.  Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak BIST’te işlem gören ortaklık paylarına ya da BIST’te işlem gören ortaklık paylarından oluşan endeksleri takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılır.  VIOP Endeks kısa pozisyonlarının kullanılmasıyla portföyün piyasa yönü riski azaltılmış olur.  Fon, temel analizlere dayalı olarak piyasa hareketlerinden bağımsız, mutlak getiri sağlamayı hedeflemektedir.  Fon’un satışı sadece SPK düzenlemelerinde belirtilen gerekli koşullara sahip nitelikli yatırımcılara yapılabilmektedir. 

Yatırımcıların BIST Pay Piyasası'nın açık olduğu günlerde saat 13:15'e kadar verdikleri katılma payı alım-satım talimatları, talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

BIST Pay Piyasası'nın açık olduğu günlerde saat 13:15'ten sonra iletilen katılma payı alım-satım talimatları ise ilk pay fiyatı hesaplamasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

BIST Pay Piyasası'nın kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar, izleyen ilk iş günü yapılacak ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir.

Yurt içi piyasaların yarım gün tatil olması durumunda, gerçekleşme valörün yarım güne denk gelen talimatlar, izleyen ilk iş günü gerçekleştirilir.